Władysława Reymonta 11
41-400 Mysłowice
Rok 2011
Program „Maluch” - środki z budżetu państwa: kwota 6.000,00
- środki gminy: kwota 6.000,00
W ramach pozyskanych środków utworzono 9 dodatkowych miejsc opieki i zakupiono elementy placu zabaw usytuowanego wewnątrz budynku żłobka.
Rok 2012
Program „Maluch” - środki z budżetu państwa: kwota 57.197,00
Pozyskane środki zostały przeznaczone na dofinansowanie funkcjonowania miejsc opieki nad dziećmi utworzonych z udziałem programu Maluch.
Dotacja celowa z budżetu państwa: kwota 240.864,00
Pozyskane środki zostały przeznaczone na dofinansowanie funkcjonowania pozostałych miejsc opieki nad dziećmi utrzymywanych ze środków Gminy Mysłowice.
W związku z pozyskaniem w/w dotacji, część uwolnionych z budżetu jednostki środków, w kwocie 45.000,00 pozostawiono do dyspozycji żłobka. Zostały one przeznaczone na zakup i montaż urządzeń placu zabaw.
Rok 2013
Program „Maluch” - środki z budżetu państwa: kwota 65.000,00
Pozyskane środki zostały przeznaczone na dofinansowanie funkcjonowania miejsc opieki nad dziećmi utworzonych z udziałem programu Maluch.
Dotacja celowa z budżetu państwa: kwota 105.500,00
Pozyskane środki zostały przeznaczone na dofinansowanie funkcjonowania pozostałych miejsc opieki nad dziećmi utrzymywanych ze środków Gminy Mysłowice.
W związku z pozyskaniem w/w dotacji, część uwolnionych z budżetu jednostki środków, w kwocie 28.000,00 pozostawiono do dyspozycji żłobka. Zostały one przeznaczone na zakup i montaż elastycznych płyt oraz stołów z ławeczkami dla dzieci na placu zabaw.
Program unijny „Aktywni rodzice w pracy – samodzielny maluch w żłobku” – rozpoczęto realizację programu (opis programu w roku 2014).
Rok 2014
Program „Maluch” - środki z budżetu państwa: kwota 93.547,00
Pozyskane środki zostały przeznaczone na dofinansowanie funkcjonowania miejsc opieki nad dziećmi utworzonych z udziałem programu Maluch.
W związku z pozyskaniem w/w dotacji, część uwolnionych z budżetu jednostki środków, w kwocie 8.000,00 pozostawiono do dyspozycji żłobka. Zostały one przeznaczone na opracowanie projektu modernizacji instalacji wod.-kan. wraz z budową instalacji hydrantowej – inwestycja została zrealizowana ze środków gminy w 2015 roku.
Program unijny „Aktywni rodzice w pracy – samodzielny maluch w żłobku” – kontynuacja realizacji programu. Całkowita wartość programu to: 77.600,00, w tym środki europejskie stanowią 85 % wartości, czyli prawie 66.000,00 złotych, a pozostałe 15 % to środki Gminy Mysłowice. Środki w ramach programu przeznaczono na utworzenie 3 miejsca opieki nad dziećmi oraz zakup wyposażenia w postaci kącików manipulacyjnych i tematycznych, pomocy do prowadzonych zajęć, kształtek rehabilitacyjnych a także na funkcjonowanie utworzonych miejsc w okresie 12/2013 do 12/2014.
Rok 2015
Program „Maluch” - środki z budżetu państwa: kwota 35.204,00
Pozyskane środki zostały przeznaczone na dofinansowanie funkcjonowania miejsc opieki nad dziećmi utworzonych z udziałem programu Maluch.
Rok 2016
Program „Maluch” - środki z budżetu państwa: kwota 21.625,92
Pozyskane środki zostały przeznaczone na dofinansowanie funkcjonowania miejsc opieki nad dziećmi utworzonych z udziałem programu Maluch.
Rok 2017
Program „Maluch” - środki z budżetu państwa: kwota 15.120,00
Pozyskane środki zostały przeznaczone na dofinansowanie funkcjonowania miejsc opieki nad dziećmi utworzonych z udziałem programu Maluch.
Rok 2018
Program "Maluch+"
1. Utworzenie 20 nowych miejsc : 83.060,00
w tym:
środki z budżetu państwa: 66.448,00
środki własne Gminy: 16.612,00
W ramach programu, poza wydatkami poniesionymi stricte na wyposażenie nowyh miejsc opieki, wykonana została przebudowa pomieszczeń GR II, w wyniku której wydzielono kącik jadalny dla dzieci. Ponadto na terenie przy budynku żłobka został założony ogród sensoryczny.
2. Funkcjonowanie miejsc opieki utworzonych z udziałem programu "Maluch": 24.200,00
w tym:
- dofinansowanie 9 miejsc utworzonych w 2011 roku: 16.20000
- dofinansowanie 20 miejsc utworzonych w 2018 roku: 8.000,00
Rok 2019
Funkcjonowanie miejsc opieki utworzonych z udziałem programu "Maluch+": 52.200,00
Rok 2020
Funkcjonowanie miejsc opieki utworzonych z udziałem programu "Maluch+": 46.980,00
Rok 2021
Funkcjonowanie miejsc opieki utworzonych z udziałem programu "Maluch+": 27.840,00
Dotacja celowa na dofinansowanie wydatków dotyczących zapewnienia funkcjonowania miejsc opieki dofinansowanych w ramach modułu 2 programu "MALUCH+" 2021 - 31.320,00
Programy doskonalenia kompetencji zawodowych
Rok 2011
1.Regionalna Konferencja –„ Bo jakie początki, takie będzie wszystko–opieka żłobkowa dzieci najmłodszych „organizowanej przez Nowa Szkołę i Instytut Komeńskiego Warszawa.
2.Konferencja Edukacyjna nt. przeciwdziałania przemocy w rodzinie organizowanej przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we współpracy ze Śląskim Urzędem Wojewódzkim.
Rok 2012
1.Konferencja edukacyjna nt.” Ochrona zdrowia w codziennej praktyce pielęgniarki i położnej, a podstawy prawne”. Śląski Urząd Wojewódzki.
2.Kurs specjalistyczny –wykonanie i interpretacja zapisu elektrokardiograficznego –Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych.
3.Konferencja naukowo-szkoleniowa-, „Jakość życia pacjenta po wszczepieniu stymulatora serca, pielęgniarka, jako edukator”. Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie.
4.Warsztaty”Coś z niczego-czyli zabawy z gazetami” Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli WOM Katowice.
5.Seminarium”Adaptacja dziecka do życia w placówce prowadzonej metodą Marii Montessori” Polskie Stowarzyszenie Montessori.
6.Szkolenie”Ustawa o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 po projekcie zmian” CSKA
7.Przygotowanie pracowników do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dzieciom i dorosłym.
8.Konferencja naukowo-szkoleniowa ”Dziecko z żółtaczką” Śląski Urząd Wojewódzki Katowice
9.Konferencja naukowo-szkoleniowa „Bezpieczne wakacje” Śląski Urząd Wojewódzki Katowice
10.Konferencja naukowo-szkoleniowa” HIV/AIDS-jest problem czy go nie ma” Śląski Urząd Wojewódzki.
11.Konferencja naukowo-szkoleniowa ”Profilaktyka wad słuchu” Śląski Urząd Wojewódzki
Rok 2013
1.Szkolenie praktyczne z zakresu postępowania i żywienia dziecka z cukrzycą-Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach.
2.Warsztaty metodyczne –„Stare i nowe zabawy dywanowe” Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” Katowice.
3.Warsztaty”Muzykoterapia w profilaktyce i terapii dzieci z zachowania mi agresywnymi”
4.Kurs doskonalący nt. ”Metoda Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne” Ego Select- Akademia Terapeuty
5.Kurs”Wychowanie małego dziecka poniżej 3-go roku życia według pedagogiki Montessori” Polskie Stowarzyszenie Montessori.
6.Certyfikowana I Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Edukacyjna pt.” Wczesna diagnoza logopedyczna w ujęciu interdyscyplinarnym” organizowanej przez Zakład Pedagogiki Społecznej, Resocjalizacyjnej i Andragogiki Górnośląskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Mysłowicach oraz Studium Logopedii z Glottodydaktyką.
Rok 2014
1.Kurs języka migowego przygotowany i prowadzony przez Polski Związek Głuchych w Krakowie.
2.Warsztaty metodyczne -metodyka technik tekstylnych rozwijająca małą motorykę oraz workshop opowiadania bajek według pedagogiki waldorfskiej. Celem szkolenia było zapoznanie uczestników z wybranymi elementami pedagogiki waldorfskiej oraz wzbogacenie warsztatu nauczyciela w nowoczesne metody pracy.
3.Kurs doskonalący –bezpieczeństwo i higiena w opiece nad dziećmi do lat 6. Kurs obejmował podstawy prawne organizacji systemu opieki do lat 6 oraz profilaktyki zakażeń; analizę zagrożeń epidemiologicznych pod kątem rozpoznawania i zapobiegania chorobom zakaźnym wieku dziecięcego; podstawowe procedury higieniczne, w tym higienę rąk, utrzymanie czystości pomieszczeń, sprzętu, zabawek, postepowanie z odpadami, ubraniami, pieluchami; rolę i zadania Inspekcji Sanitarnej w zakresie kontroli stanu higieniczno-sanitarnego placówek. Narodowy Instytut Leków Warszawa
4.Kurs”Bajkoterapia dla żłobków” AP Edukacja Chorzów
5.Konferencja naukowo-metodyczna pt. ”Zaburzenia mowy u dzieci” Śląski Urząd Mysłowice
Rok 2015
1.”Ochrona danych osobowych” BM Format Gliwice
2.Konferencja „Bezpieczna szkoła” Wyższa Szkoła Humanitas Sosnowiec
3.Konferencja „Dyrektor-Liderem bezpieczeństwa „ Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu
4.Warsztaty logopedyczne ”Przybornik nauczyciela”
5.Szkolenie „Decoupage”
6.Warsztaty „Ozdoby bożonarodzeniowe”.
7.Szkolenie nt. ”Agresja i autoagresja u dzieci i młodzieży” OTTSON Wrocław
Rok 2016
1.Szkolenie z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie organizowanym przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Warszawie.
2.Konferencja nt. ”Strategia korzystania z zasobów lokalnych i ponadlokalnych w organizowaniu działań ochronnych dla placówek oświatowych” Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu.
3.Konferencja nt. ”Dyrektor-Liderem zarządzania ”Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu
Rok 2017
1.Kurs doskonalący z zakresu pedagogiki Montessori organizowany przez Jezuickie Centrum Kształcenia Ustawicznego w Mysłowicach.
2.Polska Szkoła Shantala Instruktor masażu.
Rok 2018/2019
1. "Kurs Żłobek Montessori" - Jezuickie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Mysłowice.
2. Szkolenie z zakresu I pomocy.
3. "Bumbumkowe poruszanki, czyli rozwijające zabawy ruchowe dla dzieci"
4. Elementy integracji sensorycznej - zabawy stymujujące zmysły dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
5. Pomysły na zmysły, czyli zabawy z wykorzystaniem elementów integracji sensorycznej. Jak edukacja muzyczna wpływa na wszechstronny rozwój dziecka?
6. "Autyzm. Codzienność.. Możesz więcej".
7. Szkoła Muzyczna Akord III stopień fortepian.
Rok 2021
1. Szkolenie z zakresu udzieleania pierwwszej pomocy przedmedycznej w pandemii koronawirusa
2. Szkolenia online - misjaciocia.com ( zakres: psychologia, pedagogika, muzyka, fizjoterapia, plastyka)
3. Szkolenie "Raport o stanie zapewnienia dostępności. Obowiązki szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w zakresie zapewnienia dostępności osobom ze
szczególnymi potrzebami"
4. Konferencji "Być bliżej dziecka. O dobrym wspieraniu rozwoju emocjonalnego dziecka"
5. Warsztaty „Być bliżej dziecka”
Programy dotyczące edukacji żywieniowej:
Rok 2011
1.Konferencja naukowo-szkoleniowa” Dziecko z otyłością” Klinika Pediatrii Endokrynologii Diabetologii Dziecięcej w SP Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach
Rok 2012
1.Konferencja naukowo-szkoleniowa ”Otyłość dzieci –od przyczyn do konsekwencji „ Klinika Pediatrii Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej w SP w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach.
Rok 2013
1.Konferencja naukowo-metodyczna na temat dziecka z alergią Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych i Immunologii Klinicznej SUM w Katowicach- Czy pokarmy stanowią realne zagrożenie dla naszych dzieci?
2.Szkolenie praktyczne z zakresu żywienia dzieci z cukrzycą.
Rok 2014
1.Wspólne działania na rzecz zdrowego rozwoju małego dziecka w ramach programu edukacyjnego „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”-certyfikowane warsztaty promujące zasady prawidłowego żywienia dzieci w wieku od 1 do 3 roku życia. Nowe normy żywienia dzieci w wieku 1-3 z praktycznym zastosowaniem w żłobkach.
2.Wspólne działania na rzecz zdrowego rozwoju małego dziecka w ramach programu edukacyjnego „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”- certyfikowane warsztaty promujące zasady prawidłowego żywienia w wieku 13-36 miesięcy.
Rok 2015
Warsztaty żywieniowe ”Dziecko to nie mały dorosły” zorganizowanym przez firmę Nutricia Polska wraz z Centrum Zdrowia Dziecka
Rok 2017
1.Aspekty żywienia w świetle chorób z zespołem autyzmu-ORO Mysłowice
Rok 2021
1. Szkolenie - "Nowe normy żywienia z grudnia 2020r. i nowe zalecenia żywieniowe z października 2020r. - realizacja w żywieniu zbiorowym dzieci i młodzieży"
2. Szkolenie - "Diety, alerfie i nietolerancje pokarmowe w żywieniu dzieci i młodzieży w żłobku, przedszkolu i szkole"
3. Szkolenie - "Zasady zbiorowego żywienia dzieci w żłobku - zgodnie ze zmianami w ustawie o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3"
4. Szkolenie - "Nowoczesna metodyka w pracy nauczyciela"
Rok 2022
1.Szkolenie - "Kurs pedagogiki montessori"
2.Szkolenie - "Metoda TPR. The best of..., czyli ulubione zabawy muzyczno-ruchowe przedszkolaka"
3.Szkolenie - "Jak wiedza o nurcie bliskości może wesprzeć twoją zawodową codzienność w pracy opiekunki/nauczyciela"
4.Szkolenie - "Jak radzić sobie z dziecięcą złością"
5.Szkolenie - "Trauma wojenna u dzieci - jak pomóc,a nie zaszkodzić"
6.Szkolenie - "Jak efektywnie uczyć dzieci z Ukrainy w polskiej szkole?"
7.Szkolenie - "Autyzm a zaburzenia SI"
8.Szkolenie - "Dziecko sensorycznie nadwrażliwe w grupie rówieśniczej"
9.Szkolenie - "Kształtowanie wzajemnego szacunku w grupie wielonarodowej"
10.Szkolenie - "Interwencja kryzysowa"
11.Szkolenie - "Edukacja alternatywna - Rudolf Steiner i przedszkola waldorskie"
12.Szkolenie - "Jak efektywnie wspierać rozwój dzieci z Ukrainy w polskim przedszkolu"
13.Szkolenie - "Zabawy integracyjne dla dzieci różnojęzycznych"
żłobek, żłobek miejski, złobek miejski w mysłowicach, system zapisów do żłobków, internetowy system zapisu do żłobków,
miasto mysłowice, zapisy do żłobków,
zapisy do żłobka w mysłowicach,
internetowy system zapisów do żłóbków
https://www.eprzedszkole.com.pl/
Standardy ochrony małoletnich w Żłobku Miejskim w Mysłowicach
Poniedziałek: | 06:00 do 17:00 |
Wtorek: | 06:00 do 17:00 |
Środa | 06:00 do 17:00 |
Czwartek: | 06:00 do 17:00 |
Piątek: | 06:00 do 17:00 |
Sobota: | Nieczynne |
Niedziela: | Nieczynne |